18

Sie
2020
FUENTES DEL ALGAR
Posted by: Emily /8900
FUENTES DEL ALGAR niesamowite wodospady w miasteczku CALLOSA DE ENSARRIÁ we wspólnocie autonomicznej Valenciano, gdzie zachowała się średniowieczna starówka z pozostałościami murów miejskich z XIV w oraz zamku.
Czytaj więcej

02

Gru
2019
PLAŻA W CARTAGENIE WŚRÓD 10 NAJLEPSZYCH W HISZPANII
Posted by: Emily /9270
Plaża Cala Cortina tego lata znajduje się na liście 10 najlepszych plaż w kraju według magazynu Conde Nast Traveler. La Cala Cortina to plaża w mieście Cartagena, bardzo blisko portu. Jest dostępna trasą turystyczną kontemplującą naturalny port otoczony klifami i górami.
Czytaj więcej

15

Maj
2019
W królestwie słońca..
Posted by: Emily /10640
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad znaczeniem słowa magia? Czy będąc dzieckiem wyobrażałeś sobie, że chciałbyś kiedyś pojechać w takie magiczne miejsce, gdzie zatrzymuje się czas? Czy chciałbyś kiedyś znaleźć się w takiej bajecznej krainie? Jeśli tak, to koniecznie powinieneś zobaczyć Region Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii.
Czytaj więcej

07

Maj
2019
WIOSENNY FESTIWAL W MURCIA
Posted by: Emily /6810
W tygodniu następujcym po Wielkanocy miasto Murcia świętuje Święto Wiosny. Tradycja tych świątecznych obchodów sięga końca XIX  wieku, choć niektóre parady są jeszcze starsze. Uroczystości rozpoczynają się w Niedzielę Wielkanocną rozstawieniem Barracas Huertanas, gdzie można podegustować tradycyjnej lokalnej gastronomii i którym towarzyszą Msza i Wybory Królowej. Ta część obchodów kończy się we wtorek folklorystyczną i tradycyjną paradą Bando de la Huerta prowadzoną ulicami miasta.
Czytaj więcej

20

Kwi
2019
TAMBORADA W WIELKIM TYGODNIU W MULA
Posted by: Emily /525

Obchody Wielkiego Tygodnia w murciańskim miasteczku Mula wzbogacone są oryginalną tradycją - Tamborada. Około godziny 12 w nocy w Wielki Wtorek całe miasto gromadzi się na placu przed ratuszem, gdzie zaczyna się ta spektakularna impreza.

Tysiące perkusistów ubranych w czarne tuniki mogą zacząć grać na swoich bębnach aż do 4 po południu w Wielką Środę.

Czytaj więcej