18

Sie
2020

FUENTES DEL ALGAR

Posted By : Emily/ 891 0

FUENTES DEL ALGAR niesamowite wodospady w miasteczku CALLOSA DE ENSARRIÁ we wspólnocie autonomicznej Valenciano, gdzie zachowała się średniowieczna starówka z pozostałościami murów miejskich z XIV w oraz zamku. Malownicza okolica obfituje w szlaki piesze a życie w miasteczku toczy się typowo hiszpańskim spokojnym trybem, przeplatanym różnorodnymi świętami – fiestas, np. MOROS Y CRISTIANOS.

To zakątek przyrodniczy na rzece ALGAR, która wyrzeźbiła w tym dzikim, egzotycznym krajobrazie urocze wodospady i naturalne baseny. Objęty jest ochroną jako cenny obszar przyrodniczy i udostępniony do zwiedzania w formie parku tematycznego, którego motywem przewodnim jest woda jako zasób ekologiczny, gospodarczy i kulturowy. Przez obszar parku prowadzi ścieżka edukacyjna długości 1,5 km.

ALGAR w języku arabskim oznacza jaskinię, co bardzo dobrze oddaje nazwę tego miejsca. Uciekając od upałów na wybrzeżu wiele osób spędza tu cały dzień zażywając kąpieli w orzeźwiających wodach basenów. Fantastyczne odczucie trochę jak wilgotnym deszczowym lesie sprawia, że  ciężko to miejsce opuścić. W sezonie jest to tłumnie odwiedzana atrakcja turystyczna, okolice wodospadów wypełnione są prywatnymi parkingami, restauracjami sklepami z pamiątkami. W pobliżu został utworzony niesamowity park dinozaurów DINO PARK ALGAR oraz ogród botaniczny z kaktusami JARDIN BOTÁNICO CACTUS D’Algar ….ale o tym już niedługo w kolejnym opowiadaniu….

Tutaj link gdzie znajdują się wszystkie aktualne godziny otwarcia oraz cennik : https://lasfuentesdelalgar.com/

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.

20 − six =