Obchody Wielkiego Tygodnia w murciańskim miasteczku Mula wzbogacone są oryginalną tradycją – Tamborada. Około godziny 12 w nocy w Wielki Wtorek całe miasto gromadzi się na placu przed ratuszem, gdzie zaczyna się ta spektakularna impreza. Tysiące perkusistów ubranych w czarne tuniki mogą zacząć grać na swoich bębnach aż do 4 po południu w Wielką Środę.
W zasadzie każdy może uczestniczyć w tej otwartej imprezie w Mula. W rzeczywistości gmina ma zwyczaj przyjęcia każdego, kto lubi dźwięk bębna. Wystarczy założyć czarną tunikę, przynieść bęben i zacząć grać spacerując po ulicach miasta, aby poczuć się jednym z lokalnych bębniarzy, którzy rywalizują, by udowodnić, kto wytrzyma dłużej lub kto gra lepiej.
Bęben murciański, na którym się zwykło grać, ma również swoje szczególne cechy: ma dość dużą średnicę, pudło jest metalowe i są do niego przymocowane struny gitarowe, które przechodząc w wibracje potęgują dźwięk bębna.
Od XIX wieku nie było roku, w którym Mula nie wypełniłaby tej tradycji, która wcześniej była związana z zakazami chodzenia po ulicach z bębnami poza procesją. Po upadku reżimu Franco fiesta ta zaczęła zyskiwać poparcie władz, które widziały w tym zwyczaju oryginalną imprezę i która oferowała gminie specyficzny charakter. Pomogło to znacznie w tym, że Tamborada od 1990 r. została uznana za regionalną fiestę o dużym znaczeniu dla turystyki.
Tradycja grania na bębnach powtarza się również w Wielki Piątek rano i w Niedzielę Zmartwychwstania.