15

Maj
2019

W królestwie słońca..

Posted By : Emily/ 1065 0

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad znaczeniem słowa magia? Czy będąc dzieckiem wyobrażałeś sobie, że chciałbyś kiedyś pojechać w takie magiczne miejsce, gdzie zatrzymuje się czas? Czy chciałbyś kiedyś znaleźć się w takiej bajecznej krainie? Jeśli tak, to koniecznie powinieneś zobaczyć Region Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii.

Co polecamy?

Salto del Usero – czarodziejski zakątek, wydawałoby się nie z tej ziemi, a jednak. W Bullas, około 60 km od Murcji znajduje się przepiękny naturalny zbiornik wodny usytuowany pośród skał. Od góry niepozorny kawałek rezerwatu przyrody, z dołu fragment jaskini z basenem w środku. Woda, w odcieniach błękitno-zielonych, na tle skał i w promieniach słońca przebijających się przez ścianki skał, sprawia wrażenie bycia krainą zamieszkałą przez elfy i wróżki. mlekiem i miodem płynącą.

Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów przez cały rok. Latem nie brakuje tu osób pływających, a także śmiałków skaczących do wody z wysokości około 5-7 metrów.

Jak dojechać:

Należy szukać połączenie do miejscowości Bullas, stamtąd z okolicy Campingu Bullas można dojść już pieszo. Przyjemny letni spacerek do miejsca docelowego zajmie Ci około 20 minut. Do Bullas można dojechać drogą ekspresową RM15 i następnie kierować się na Camping La Rafa. Z campingu prowadzi szlak w kierunku południowym do rezerwatu. La Puerta – kolejne magiczne miejsce, któremu nie da się oprzeć, jest w pobliżu Moratalla. Jeśli jesteś miłośnikiem rzek, wodospadów i kąpieli wodnych to miejsce jest dla ciebie. Zapewne znane Ci są zdjęcia z polskich gór, w których strumyki są pełne wodospadów, ale czy widziałeś kiedyś rzekę w kolorze jasno zielonym płynącą poprzez gigantyczne skały, tamę wodną i las? Za pewne wyobrażasz sobie, że w Hiszpanii jest dużo palm, ale nie wiem, czy wiesz, że nie brakuje tu także drzew iglastych (sabina albar). Zapraszamy Cię na niezapomnianą wycieczkę do campingu Moratalla usytuowanego nad rzeką Río Alhárabe.

Z pewnością sprawi Ci ogromną przyjemność kąpiel w krystalicznie czystej wodzie rzeki podziwiając z oddali wodospady i ogromne skały. Miejsca, w których można się kąpać są specjalnie wydzielone i woda w nich jest spokojna i bezpieczna. Wielu turystów kusi się także o skoki do oczka wodnego zrobionego tuż przed tamą rzeczną. Polecamy zabrać ze sobą wygodne buty na spacer wzdłuż rzeki. Mile widziane są także odrębne buty przeznaczone do kąpieli wodnej, aby czuć się pewnie spacerując po dnie rzeki.

Camping jest ciekawym pomysłem na spędzenie zarówno jednego popołudnia jak i kilku dni. Usytuowany jest w lesie. Miejsca na namioty i samochody są wydzielone liniami ułożonymi z kamieni. Infrastruktura campingu jest w pełni przystosowana do potrzeb turystów, nie musisz się martwić o prąd, czyste łazienki czy też pobliski sklep.

Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z basenu przy restauracji znajdującej się w centrum campingu, czy też mini parku linowego będącego atrakcją dla dzieci.

Jak dojechać:

Camping de Moratalla znajduje się w odległości 85 km od Murcji. Możesz do niego dojechać samochodem bądź autobusem. Możesz zaparkować w strefie bezpłatnej poza campingiem lub skorzystać z parkingu campingu. Najwygodniejszy dostęp do Moratalli jest z Caravaca de la Cruz lub Calasparra. Aby dostać się na kemping, kieruj się na północ wzdłuż drogi La Puerta.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.

eighteen − 18 =